روش های جراحی بینی به طور کلی به شش نوع مختلف تقسیم می‌شوند:

  • جراحی بینی باز
  • رینوپلاستی بسته
  • تیپ پلاستی (جراحی بینی نوک بینی)
  • سپتورینوپلاستی
  • جراحی بینی ترمیمی
  • رینوپلاستی با تزریق فیلر

انواع تخصصی تر جراحی زیبایی بینی عبارتند از رینوپلاستی زنانه و مردانه، رینوپلاستی قومیتی، رینوپلاستی بینی نوجوانان و میکرورینوپلاستی.
روش های مختلف جراحی بینی

رینوپلاستی باز

در طی جراحی بینی باز، جراح یک برش کوچک Z شکل در قسمت زیرین بینی بین سوراخ های بینی ایجاد می کند. جراحی باز به پزشک اجازه می دهد تا تغییرات دقیق تری در شکل بینی شما ایجاد کند. رینوپلاستی باز یک برش کوچک ایجاد می کند، اما با مراقبت مناسب، جای زخم به سرعت محو می شود.
در این روش دو برش بر روی بینی زده می شود. یک برش که به طور معمول در جراحی بینی زده می شود و برشی بر روی قسمت میانی بین دو سوراخ بینی. با برش دوم جراح بینی می تواند با بلند کردن پوست تمام اجزای بینی را دیده و دسترسی کامل داشته باشد. این کار باعث می شود تا راحت تر قرینه سازی بینی انجام شود و نتیجه مطلوبی بعد جراحی خواهد داشت. از این روش زمانی استفاده می شود که متخصص بینی خواهان دیدن تمام اجزا داخلی بینی می باشد. متخصص بینی علاوه بر برشی که بطور معمول ایجاد می نماید برشی هم روی قسمت میانی در وسط دو حفره ها ایجاد می کند. این روش هیچ گونه جای بخیه بعد از عمل در بینی به جای نمی گذارد.
در جراحی بینی باز یک شکاف در داخل بینی و بین دو سوراخ بینی زده می شود. بعد از برش زده شده، پوست به طور کامل توسط جراح بینی برداشته می شود، تا بتوان به راحتی به ساختار بینی دسترسی داشته و تغییرات مورد نیاز را انجام داد.

جراحی بینی بسته

با جراحی بینی بسته، جراح برش هایی در داخل بینی شما ایجاد می کند بدون اینکه روی پوست تاثیر بگذارد. عیب اصلی این روش، دید محدود استخوان، غضروف و بافت است. با این حال، این نوع عمل بینی باعث تورم کمتری نسبت به رینوپلاستی باز می شود و می تواند عیوب جزئی را اصلاح کند.
جراحی بینی بسته نسبت به جراحی بینی باز برش کمتری دارد و برش داخل بینی زده می شود. این نوع از جراحی بینی به منظور ایجاد تغییرات جزئی توسط جراح بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش نمی توان تغییرات زیادی در ظاهر بینی ایجاد کرد. همچنین به دلیل آن که در این نوع از جراحی برش های کوچکی زده می شود، به مرور زمان این برش ها و بخیه های زده شده از بین خواهد رفت.
در این روش نیازی به ایجاد برش بر روی قسمت میانی بین دو سوراخ بینی نیست. همچنین تورم و کبودی در این روش کمتر دیده می شود زیرا مدت زمان جراحی نسبت به جراحی باز کمتر است (حدودا ۱۵ دقیقه). البته بسته به نوع فرم بینی باید بررسی شود که آیا نتیجه مطلوبی دارد یا خیر.

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

در طی جراحی نوک بینی، جراح بر روی تغییر شکل نوک بینی تمرکز می کند. این روش کمتر تهاجمی است و شامل مداخله در استخوان بینی نمی شود. بهبودی این نوع از رینوپلاستی معمولاً کوتاهتر از جراحی بینی به روش قدیمی است

سپتورینوپلاستی

در طی سپتوپلاستی، جراح تیغه بینی شما را به وسط بینی تغییر می دهد. این روش به عنوان رینوپلاستی انحراف سپتوم نیز شناخته می شود. پس از بهبودی، نفس کشیدن برای شما آسان تر خواهد شد. سپتوپلاستی به تنهایی به ندرت باعث ایجاد تفاوت در ظاهر خارجی بینی می شود.
از جراحی بینی به عنوان یک درمان ترکیبی برای بهبود فرم و عملکرد بینی استفاده کنید

رینوپلاستی ترمیمی

اگر قبلاً جراحی بینی اولیه انجام داده اید و از نتایج آن ناراضی هستید، ممکن است تحت عمل جراحی ترمیم بینی قرار بگیرید. این روش بر اصلاح مشکلات زیبایی که توسط جراحی قبلی اصلاح نشده اند یا رسیدگی به مسائل عملکردی که ممکن است پس از اولین عمل به وجود آمده باشد تمرکز دارد

رینوپلاستی با تزریق فیلر

برای جراحی بینی با تزریق فیلر، جراح از پرکننده های پوستی برای ایجاد یک شکل جدید بینی استفاده می کند و از هر گونه بخیه یا برش اجتناب می کند. پرکننده‌ها نمی‌توانند بینی را کوچک‌تر نشان دهند، اما می‌توانند فرورفتگی‌ها یا عدم تقارن‌های جزئی را بدون نیاز به جراحی برطرف کنند.

1 دیدگاه

  • مدیر, 14 اسفند 1397 @ 11:54 قبل از ظهر پاسخ

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *